Vibra activ

Vibra activ

Urządzenie do wibrotreningu VibFitForm opiera się na nowatorskiej metodzie stymulacji nerwowo-mięśniowej poprzez drgania mechaniczne. Wibracje wywołane przez to urządzenie wywołują naturalne skurcze mięśni we wszystkich zaangażowanych w trening partiach ciała.

Platforma wibracyjna przeznaczona jest do ćwiczeń fizycznych. Trening polega na krótkich sesjach wibracyjnych całego ciała.

Platforma treningowa oferuje szeroki zestaw ciekawych ćwiczeń w pozycji siedzącej, lezącej i stojącej.

 

Co nam daje korzystanie z platformy wibracyjnej VibFitForm:

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy podzielić strefę oddziaływania treningu wibracyjnego na niżej wymienione elementy:

TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ – platforma pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej

SKÓRĘ – wibracje stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staję się jędrna, sprężysta i zachowuje młody i piękny wygląd. Trening wibracyjny  usprawnia krążenie krwi oraz limfy. Zapobiega to powstawaniu cellulitu i pomaga w likwidacji już istniejącego.

KOŚCI – poprzez trening wibracyjny zwiększa się gęstość kości, co z kolei jest znakomitym narzędziem w walce z osteoporozą. W czasie treningu następuje regeneracja tkanki kostnej i jej odbudowa. Dzieje się tak ze względu na mechaniczne oddziaływania na kości, które występują podczas pracy mięśni oraz pod wpływem hormonów regulujących metabolizm tkanki kostnej.

MIĘŚNIE – wibracje zmuszają do pracy wszystkie partie mięśni, a przez to pomagają w modelowaniu sylwetki, wzmacniając  i ujędrniając ciało a tym samym uatrakcyjniając wygląd.

STAWY, WIĘZADŁA, ŚCIĘGNA – dodatkowym atutem urządzenia jest terapia dla naszych stawów, ścięgien i więzadeł. Trening wibracyjny wpływa na zwiększenie ich elastyczności, giętkości i wytrzymałości. Podczas skurczu mięśnia dochodzi do większego napięcia więzadeł i ścięgien, natomiast podczas rozkurczu do zmniejszenia tego napięcia. Poprzez stosowane podczas treningu obciążenia w postaci wibracji, ścięgna i więzadła są bardziej odporne na przeciążenia występujące w życiu codziennym.
Lepiej ukrwiona jest również chrząstka stawowa, zwiększa się krążenie płynu stawowego, co powoduje że jest ona bardziej odporna na różnego rodzaju przeciążenia.

LIMFĘ oraz KREW – trening wibracyjny przyspiesza krążenie limfy oraz krwi. Zwiększa się przepływ tych płynów przez różne części organizmu, co powoduje efekt naturalnego drenażu. Zwiększa się zatem eliminacja toksyn z organizmu człowieka, poprawia się zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze oraz zapobiega się gromadzeniu płynów w organizmie.

WŁÓKNA NERWOWE oraz GOSPODARKA HORMONALNA – trening na tym urządzeniu pobudza wszystkie receptory oraz włókna nerwowe, przez co poprawia się przewodnictwo impulsów elektrycznych, a nasze ruchy stają się bardziej płynne i skoordynowane. Trening wibracyjny uaktywnia wydzielanie hormonów, takich jak hormon wzrostu (GH), testosteron, hormony „szczęścia”. Poprawia się zdecydowanie nasze samopoczucie, przez co czujemy się zrelaksowani i wypoczęci.

 

Zasada działania platformy wibracyjnej:

Zasadą działania treningu wibracyjnego jest wykorzystanie drgań o odpowiednich częstotliwościach i amplitudzie. Do treningu wibracyjnego zastosowano drgania, które mają stymulujący wpływ na nasze tkanki jak np. mięśnie, ścięgna, więzadła, kości, skóra. Tylko wibracje w zakresie od 20 do 60 Hz wywierają pozytywny wpływ stymulujący na tkanki organizmu ludzkiego i tylko takie wykorzystywane są w treningu wibracyjnym.

Jak każdy trening również trening wibracyjny przeprowadzamy stopniowo. Rozpoczynamy od wibracji o niskiej częstotliwości, aby z czasem zwiększyć intensywność treningów.

Ponadto, VIBFITFORM jest znakomitym uzupełnieniem masażu, ponieważ przyspiesza krążenia krwi oraz wywołuje efekt naturalnego drenażu. Na skutek rozchodzącej się po całym organizmie fali drgań następuje oczyszczenie organizmu z toksyn a także zapobieganie zatrzymywania wody w komórkach.